29 Gru

Fotoplener "Przystanek Alaska" Kaszuby 28/31 maja 2020

Posted by ArtMoon


Zapraszam wszystkich związanych z fotografią na pierwszy fotoplener w niezwykłym miejscu na Kaszubach "Przystanek Alaska"
Planuję zorganizować to w dniach 28-31 maja 2020 r.
Miejsce jest piękne, położone nad jeziorem Kamieniczno, otoczone lasami i polami. Teren jest ogromny, obfitujący w wiele ciekawych miejsc do sesji, zarówno na zewnątrz, jak i w klimatycznych wnętrzach. Baza noclegowa także jest duża. Będzie tam w tym okresie tylko nasza grupa, żadnych osób postronnych. Cały teren tylko do naszej dyspozycji! W założeniu ma być to plener z udziałem modelek pozujących w pełnym zakresie, od portretu do aktu artystycznego. Będą także wizażystki, które przygotują modelki do sesji. Ilość modelek zależna jest od ilości chętnych przyjechać fotografów, dlatego obecnie nie jestem w stanie podać ile pozujących modelek będzie.
Przewiduję dla wszystkich z rana na śniadanie szwedzki stół, kawa, herbata (piątek, sobota i niedziela) i dwa obiady (piątek, sobota). W czwartek na ognisku integracyjnym kiełbaski na kijach Wyżywienie i noclegi wliczone są już w cenę pobytu.
Modelki i wizażystki śpią w pokojach gościnnych u gospodarza, pozostała część ekipy w domkach typu tramp, w których wymagane jest, by przywieźć własną pościel lub śpiwory. Śpimy w izbach czterołóżkowych, każdy domek posiada takie dwie. Toalety i prysznice są dostępne na zewnątrz w innych pomieszczeniach gospodarczych.
Koszt czterodniowego pobytu dla fotografa to 400 zł. przy założeniu, że będzie minimum 10-ciu fotografów.
Jaki mam cel w organizowaniu tego fotopleneru? Ano taki, by prócz sesji zdjęciowych, fotograficzna brać (z jednej i drugiej strony obiektywu) wyrwała się z miasta, swoich rutynowych obowiązków, przeżyła dobry kontakt z nieskazitelną przyrodą, odetchnęła świeżym powietrzem, a wieczorami dobrze się bawiła.... przy dźwiękach muzyki, w zamyśleniu kontemplując ogień, lub wznosząc toasty przy ognisku.
Od lat bywam na wielu fotoplenerach z różnymi grupami. Z doświadczenia wiem, że zawsze brakuje tego jednego dnia, by skonsolidować grupę, by prócz biegania i łapania "kadrów życia" uczestnicy mogli także lepiej się poznać, porozmawiać i dobrze się bawić, bez presji czasowej. Dlatego start u nas jest już w czwartek
Większą część Przystanku Alaska możecie obejrzeć w wirtualnym spacerze, który przygotowałem pod poniższym adresem:
http://www.artmoon.pl/alaska/alaskatour.html

Harmonogram pleneru:

Czwartek 28 maja

Od 16:00 przyjazdy uczestników, zakwaterowanie
20:30 integracyjne ognisko.

Piątek 29 maja

9:00-10:00 śniadanie
10:00-15:00 sesje fotograficzne z udziałem fotomodelek
15:00 – 16:00 obiad
16:00-18:30 sesje fotograficzne z udziałem fotomodelek

Sobota 30 maja

9:00-10:00 śniadanie
10:00-15:00 sesje fotograficzne z udziałem fotomodelek
15:00 – 16:00 obiad
16:00-18:30 sesje fotograficzne z udziałem fotomodelek
20:00 impreza integracyjna „U Holinga”

Niedziela 31 maja

9:30-11:00 śniadanie
Indywidualne sesje fotograficzne, wyjazdy uczestników do domów.

Warunki udziału w fotoplenerze „Przystanek Alaska - Kaszuby” - maj 2020

Uczestnik-fotograf dokonuje rezerwacji udziału w plenerze poprzez kontakt z organizatorem i wpłacenie przelewem bankowym zadatku, w kwocie połowy ustalonego kosztu pobytu (200 zł). Drugą połowę uczestnik zobowiązuje się uiścić najpóźniej do dnia 28 kwietnia 2020 r. Zadatek nie podlega zwrotowi w przypadku rezygnacji z uczestnictwa w plenerze. Zgłoszenia proszę kierować pod adres mailowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Po otrzymaniu zgłoszenia organizator prześle zwrotnie wszystkie informacje dotyczące pozostałych spraw formalnych.
Nasza grupa na FB:
https://www.facebook.com/groups/fotopleneralaska

Roczniki Alaskańskie, czyli galeria zdjęć z przestrzeni kilkunastu lat
https://www.artmoon.pl/index.php/blog/54-przystanek-alaska/161-roczniki-alaskanskie