28 Paź

Ozonowanie - czyste powietrze wolne od wirusów

Posted by ArtMoon


Oferujemy usługę ozonowania mieszkań, samochodów, gabinetów usługowych, biur, szkół, przedszkoli, lokali gastronomicznych, klubów fitness, siłowni i innych miejsc użytku publicznego. Usługa dostępna głównie w Wielkopolsce i na terenie całego kraju po wcześniejszych ustaleniach.


Czym jest ozonowanie?
Ozonowanie to sposób przeprowadzenia dezynfekcji bez użycia środków chemicznych gdzie czynnikiem biobójczym jest ozon, gaz o silnych właściwościach utleniających.
Ozon w mocnym stężeniu całkowicie usuwa bakterie, wirusy, drobnoustroje, roztocza, grzyby, pleśnie, czynniki alergiczne oraz przykre zapachy. Ozonowanie pomieszczeń i wnętrz aut znacznie ogranicza rozprzestrzenianie się chorób, jakość powietrza po ozonowaniu korzystnie wpływa na osoby alergiczne i mające problemy z drogami oddechowymi.
Ozonowanie idealnie sprawdza się wszędzie tam, gdzie w bezpośrednim otoczeniu człowieka wymagana jest czystość mikrobiologiczna i sterylność przy jednoczesnym pozbywaniu się nieprzyjemnych zapachów.
Ozonowanie powietrza, obok ozonowania wody, dzięki swej skuteczności, staje się ostatnio jedną z najbardziej popularnych metod ekologicznej dezynfekcji. Zalety ozonu jako silnego utleniacza szeroko wykorzystuje branża motoryzacyjna. Ozonator umożliwia odgrzybianie klimatyzacji samochodowej i dezynfekcję całego wnętrza samochodu.

Nasze urządzenia bazują na własnym projekcie konstruktorskim, w którym użyto przemysłowe rozwiązania techniczne. Nie korzystamy z importowanych, tanich chińskich ozonatorów jakie w większości pojawiają się na rynku.

Przykładowe ceny i wymagany czas ozonowania
Ozonowanie samochodu osobowego - 50 PLN (czas 15-20 min)
Ozonowanie samochodu ciężarowego, dostawczego, busa, przyczepy kempingowej - 80 PLN (czas 15-20 min)
Ozonowanie pomieszczenia 25-50m2 - 100/200 PLN (czas 25-30 min)
Ozonowanie pomieszczenia 50-100m2 - 200/300 PLN (czas 50-60 min)
Pomieszczenia powyżej 100m2 wycena indywidualna
Podane ceny i czasy są orientacyjne. Każde zlecenie wyceniamy indywidualnie. Przy stałej współpracy oferujemy korzystne rabaty.

Jest również możliwość zakupu gotowych, przetestowanych urządzeń w cenie 740 zł/szt. wraz ze szczegółową instrukcją, która krok po kroku poprowadzi nawet niedoświadczonego użytkownika przez cały proces ozonowania.
Dane techniczne:
Moc generatora - poniżej 200W
Wydajność ozonu - 24g/h
Wydajność wentylatora - 161m3/h
Rozmiar 22x22x25cm.

Opinia NIZP-PZH z dn. 2.04.2020 r. dot. dezynfekcji pomieszczeń biurowych poprzez ozonowanie i skuteczności powyższej metody w zwalczaniu SARS-CoV-2 oraz kwestii związanych z bezpieczeństwem jej stosowania.
http://wsse.waw.pl/aktualnosci-i-komunikaty/komunikaty/opinia-nizp-pzh-z-dn-2-04-2020-r-dot-dezynfekcji-pomieszczen-biurowych-poprzez-ozonowanie-i-skutecznosci-powyzszej-metody-w-zwal