Indywidualny Kurs Fotografii – Podstawy dla Początkujących

04-01-2024
Kurs Fotografii – Podstawy
(3 godziny intensywnej nauki i praktyki)

Zapraszam wszystkich początkujących fotografów do wzięcia udziału w 3-godzinnym, indywidualnym szkoleniu, które odbędzie się w moim atelier w Gnieźnie.
Wytłumaczę i pokażę Ci czym jest przysłona, czułość matrycy, czas otwarcia migawki i jakie są wzajemne zależności tych elementów we właściwym naświetleniu kadru. W trakcie szkolenia, poznasz właściwości swojego aparatu, rozmieszczenie przycisków i przełączników odpowiadających za poszczególne jego funkcje.
Omówię z tobą wszystkie programy automatyczne, półautomatyczne i tryb manualny twojego aparatu. Wytłumaczę w jakich okolicznościach dany tryb sprawdza się najlepiej, dlaczego warto użyć jednego do zdjęć w ruchu, a innego do portretów. Zapoznam Cię z teorią i praktyką poprawnego kadrowania, zasadą trójpodziału i zależności przysłony w stosunku do oczekiwanej głębi ostrości. Dowiesz się jak uniknąć poruszonych zdjęć, co to jest balans bieli i jak go właściwie dobierać. Jak robić zdjęcia pod światło, jak działa autofocus, jak go umiejętnie używać by pewnie trafiał. Na zakończenie pokaże Ci w praktyce jak importować zdjęcia do programu Lightroom, oraz nauczę podstawowej ich obróbki. Wszystkie zagadnienie zostaną Ci przekazane w przystępnych, zrozumiałych słowach. Na szkolenie umówimy się w terminie, który najbardziej będzie Ci odpowiadał.

Kilka słów o mnie.
Mam na imię Mariusz. Jestem zawodowym fotografem z 20-letnim doświadczeniem. Swoją wieloletnią pasję połączyłem z zawodem zaczynając od fotografii analogowej i ciemni fotograficznej poprzez lustrzanki cyfrowe, aż do zaawansowanych „bezlusterkowców”, których używam obecnie. Posiadam w Gnieźnie własne atelier fotografii artystycznej, w którym spotkamy się na szkoleniu. Na koncie mam kilkanaście autorskich wystaw. Od 4 lat organizuję i prowadzę warsztaty oraz plenery fotograficzne na terenie całego kraju. Podczas tych spotkań uczestnicy mogą budować swoje portfolio oraz pogłębiać wiedzę teoretyczną i praktyczną.
O fotografii mógłbym rozmawiać bez końca, stąd też pomysł na przekazywanie swojej wiedzy osobom początkującym. Wiem, że w obliczu tak zaawansowanej techniki, jaką obecnie dysponują aparaty, trudno jest zacząć fotografować świadomie. Są oczywiście filmy instruktażowe na YouTube, ale osobiście wychodzę z założenia, że nic nie zastąpi nauki „na żywo” gdzie instruktor poświęca całe swoje zaangażowanie, uwagę i wiedzę jednej osobie, lub niewielkiej grupie osób. Każdy przecież ma inny stopień przyswajania wiedzy i inne indywidualne pytania. Wszystko to przy kawce, w przystępnych słowach i ze sporą dawką dobrego humoru.
Jeśli z jakiś powodów masz problem z przyjazdem do mojego atelier jest możliwość, że ja przyjadę i szkolenie zrobimy u Ciebie w domu.
Kurs taki byłby również wspaniałym prezentem dla bliskiej Ci osoby. Przygotuję Ci wtedy imienny voucher podarunkowy.
Do zobaczenia.

Recent posts
Zapisy na Fotoplener “Targoni”
Doświadczony fotograf czy początkujący? Nie ważne. Na tym plenerze rozbudujesz swoje portfolio. 5 fantastycznych fotomodelek będzie do twojej dyspozycji.
Fotografia Ślubna. O co najczęściej mnie pytacie.
O co każda Para Młoda powinna zapytać fotografa.